PAMATJĒDZIENI

Rādītāji

Lapas skatījums – notikums, ko veido interneta lapas parādīšana, ar tajā pareizi izvietotu gemiusTraffic pētījuma skriptu.

Apmeklējums – skatījumu sērijas, ko veic viens interneta lietotājs vienā interneta vietnē.

Plašākai informācijai par indikatoriem ejiet uz „Biežāk uzdotie jautājumi” BUJ.

Interneta pārlūks – programma, ko izmanto, lai ar interneta lapas meklētājsistēmas iespējām un atbilstoši interneta lietotāja izvēlei lejupielādētu un parādītu interneta lapas saturu.

Operētājsistēma – pamatprogrammatūra, kas kalpo kā starpnieks starp lietotāju un datora aparatūru. Operētājsistēmas loma ir nodrošināt lietotājam vidi, kas viņam/viņai ļauj izmantot programmas.

Pārvietojamā ierīce - pārvietojama elektroniska ierīce, kas ļauj apstrādāt, saņemt un nosūtīt datus bez nepieciešamības uzturēt interneta savienojumu ar vada palīdzību.

Flash Player – spraudnis vai programma, ko izmanto, lai ar interneta pārlūku atvērtu flash formāta failus (.swf formāts.).

Izšķirtspēja – uz ekrāna parādītā attēla lielums, kas izteikts pikseļos un definēts kā sakarība: “platums” x “augstums”.

Krāsu dziļums – informācija par krāsu skaitu, kas redzamas uz ekrāna.

Interneta vietnes direktorijs - interneta vietne ar kategorijās iedalītu adrešu sarakstu, kas atvieglo vēlamās informācijas meklēšanu, pateicoties tās kategorijas kartes struktūrai.

Meklētājsistēma – interneta vietne, kas lietotājam internetā ļauj atrast informāciju, norādot atslēgvārdus.

Province – administratīvi teritoriāla vienība Latvijā.

Sīkdatne – fails, ko lapas skatīšanas laikā serveris nodrošina interneta pārlūkam. Failā ietvertā informācija tiek nosūtīta atpakaļ uz serveri (un iespējams pārveidota) katru reizi, kad pārlūks pieprasa lapu.

Atgriezties uz sākumu

Web Statistics